Jakie zalety ma kołdra z puchu gęsiego?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób podejmuje decyzję o zaopatrzeniu się w luksusową kołdrę. Jakie są zalety wspomnianego rozwiązania? Dlaczego dobrym rozwiązaniem będzie kołdra z puchu gęsiego?

Lekkość oraz wytrzymałość

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że gęsi puch gwarantuje najmniejszą możliwą wagę kołdry. Należy zaznaczyć, że zastosowany w produkcji system EEC zapewnia bezpieczeństwo materiałów wykorzystanych do produkcji kołder. W ten sposób uszlachetniony i uzdatniony puch jest podawany specjalistycznemu procesowi oczyszczania. W rezultacie staje się praktycznie bezwonny. Ponadto zachowana zostaje naturalna lekkość i sprężystość.

Izolacja termiczna

Jest to kolejny atut omawianego rozwiązania wymieniany przez użytkowników. Warto wiedzieć, że puch dzięki swojej charakterystycznej konstrukcji umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Godny uwagi jest również fakt, że wypełnienie puchowe nie tylko nie będzie się zbijać, ale również nie przesunie się wewnątrz pokrowca. Jak wiadomo, jest to ogromnym problemem w przypadku pierza. Ponadto bardzo często stosowane pikowanie będzie pomagało w utrzymaniu go w odpowiedniej pozycji. Nie można zapomnieć, że kołdra z puchu nie straci swojego kształtu. Należy mieć świadomość, że osoby śpiące pod kołdrą z omawianego puchu gęsiego nie tylko nie zmarzną, ale również nie przegrzeją się.

Trwałość

Trwałość będzie uzależniona od dbałości o właściwe utrzymanie kołdry. W przypadku, gdy będzie ona systematycznie wietrzona i czyszczona, można mieć całkowitą pewność, że zachowa swoje właściwości. Część osób wychodzi z błędnego założenia, że kołdry z naturalnego puchu mogą stanowić ogromny problem dla alergików. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kołdra z gęsim puchem nie uczula, jeżeli wspomniany puch będzie najwyższej możliwej jakości, a także odpowiednio odpylony i oczyszczony. Należy zadbać o to, by poszycie zostało wykonane z materiału o grubym splocie, który nie pozwoli na przedostanie się roztoczy. Rekomendowane jest suszenie puchu w wysokiej temperaturze. Dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie ewentualnych bakterii. Kolejnym etapem będzie umieszczenie wsadu wewnątrz kołdry. Warto wiedzieć, że kołdry znajdujące się w asortymencie renomowanych producentów posiadają wszystkie niezbędne atesty kołdrom antyalergicznym. Dzięki temu można będzie mieć całkowitą pewność, że są bezpiecznym produktem dla alergików.

Jak zadbać o kołdrę z gęsiego puchu?

Istotne znaczenie w pielęgnacji oraz użytkowaniu kołdry z omawianego puchu gęsiego jest jego właściwe rozmieszczenie na całej powierzchni. Należy zaznaczyć, że kasetonowa konstrukcja kołdry z przeszyciami wpłynie nie tylko na ustabilizowanie, ale również utrzymanie puchu w odpowiedniej pozycji. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że prawidłowa higiena puchu będzie polegała w najprostszym możliwym ujęciu na systematycznym wietrzeniu go, a także wystawianiu latem na działanie promieni UV. Z kolei zimą można poddawać kołdrę działaniu mrozu. W ten sposób zostaną zlikwidowane roztocza.

Inne / przez

Post Author: admin