Dlaczego warto stosować gumę w płynie do hydroizolacji dachu?

Dlaczego warto stosować gumę w płynie do hydroizolacji dachu? Z tym pytaniem boryka się stosunkowo duża liczba osób, zarówno tych, które mają problemy z przeciekającym dachem, jak i również takich, które zajmują się szeroko rozumianym budownictwem. Nie ma w tym nic dziwnego- źle zabezpieczony dach to po pierwsze spore straty związane z zalewaniem wodą deszczową, po drugie może on stanowić zagrożenie dla całej konstrukcji. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, dlaczego warto stosować gumę w płynie.

Łatwość w nakładaniu

Jedną z podstawowych zalet gumy w płynie jest jej łatwość w nakładaniu. Może być ona nakładana zarówno ręcznie, jak i przy użyciu specjalnych urządzeń natryskowych. Nie zależnie od metody, jaką postanowimy wybrać, pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać, jest oczyszczenie powierzchni naszego dachu z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Dlaczego jest to tak ważne? Guma w płynie na dach nałożona na zanieczyszczony dach może nie przynieść pożądanych efektów. Co więcej, guma nałożona na brudny dach może stosunkowo szybko stracić swoje właściwości hydrofobowe. Pamiętajmy również o tym, aby rozprowadzać gumę w miarę równomiernie. Należy pamiętać również o tym, że guma w płynie na dach powinna być po pierwsze odporna na czynniki atmosferyczne takie jak woda czy mróz, oraz promieniowanie UV.

Ile kosztuje nałożenie powłoki hydrofobowej pod postacią gumy w płynie na dach?

Podstawową kwestią w tym wypadku jest po pierwsze powierzchnia dachu wyrażona w metrach kwadratowych, po drugie ilość nakładanych warstw gumy w płynie. Dlatego też trudno jest jednoznacznie określić, ile zapłacimy za warstwę gumy w płynie na dach. Standardowo puszka dwudziestu litrowa kosztuje 890 złotych, natomiast jej zużycie jest zależne od półtorej do trzech litrów na metr sześcienny. Ponadto należy do tego doliczyć koszty między innymi materiałów zabezpieczających (takich jak chociażby taśmy czy też folie), które również zależą od wielkości powierzchni, jaką mamy zamiar zabezpieczyć.

Podsumowanie

Guma w płynie na dach może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam nie tylko na trwałym zabezpieczeniu naszego dachu przed wilgocią, ale również na zaoszczędzeniu pieniędzy, ponieważ guma w płynie jest w przeciwieństwie do innych tego typu materiałów stosunkowo wydajna. Jej kolejnym plusem jest także łatwość w nakładaniu. Jeżeli więc szukamy taniego oraz skutecznego środka do wykonania hydrofobizacji naszego dachu, to warto rozważyć wykorzystanie gumy w płynie przeznaczonej do powierzchni dachowych.

Inne / przez

Post Author: admin