Czym zajmuje się logopeda?

Logopedia to dział medycyny, który zajmuje się głównie pomocą dzieciom, młodzieży i osobom z zaburzeniami wymowy. Na uznanie zasługuje logopedia Piaseczno, który posiada wieloletnie doświadczenie i wiedzę, co jest niezbędne w tym zawodzie. Praca z dziećmi nie jest łatwa. Liczy się nie tylko dobranie odpowiedniej metody wsparcia, lecz także podejście do małego pacjenta. Postawmy zatem na specjalistę, który doskonale zna się na tym, co robi. Czym dokładnie zajmuje się logopeda? Kiedy trzeba udać się z dzieckiem do specjalisty? Jakie zaburzenia mowy występują najczęściej?

Logopeda w Piasecznie

Logopeda Piaseczno (https://izyss.pl/oferta/dzieci-oferta/logopeda-oferta/logopeda/) jest terapeutą, który zajmuje się leczeniem i wsparciem młodych osób z wadami wymowy. Jego zadaniem jest zapobieganie zaburzeniom mowy, diagnozowanie pacjenta i usuwanie wad wymowy w trakcie terapii logopedycznej. Jeśli rodzice zauważą u dziecka jakiekolwiek problemy z mową, warto odwiedzić specjalistę. Działania profilaktyczna także mają duże znaczenie. Terapia jest dobierana indywidualnie do danego dziecka.

Zaburzenia mowy

Najczęściej spotykanymi zaburzeniami mowy są z pewnością:

  • Rotacyzm – nieprawidłowe wymawianie głoski r lub jej brak w wymowie.
  • Seplenienie międzyzębowe – w czasie wymawiania głosek (z, c, s, dz) język jest wsuwany między zęby.
  • Seplenienie proste – to bardzo często zamiana głosek cz, ż, dż, s, z, c. Na przykład zamiast sztuka dziecko mówi stuka.
  • Mowa cicha, gwarowa lub niewyraźna.
  • Bezdźwięczność – głoski dźwięczne w takim wypadku ulegają ubezdźwięcznieniu.

 

 

Podczas podejmowania pracy z logopedą , niezwykle ważne jest zaangażowanie dziecka, logopedy i rodzica. Systematyczne ćwiczenia są gwarancją skutecznej terapii. Rodzice stają przed sporym wyzwaniem co do tego, jak namawiać dziecko do codziennych ćwiczeń z wymową. Jeśli wybierzemy specjalistę z odpowiednim podejściem, dziecko chętnie będzie współpracować.

Logopeda Piaseczno oferuje wsparcie dzieciom z zaburzeniami mowy. Jak widać, istnieje sporo zaburzeń wymowy, które bez terapii mogą przełożyć się na dalsze życie.

Post Author: admin