Dzień Mamy i Taty

Przedszkole Publiczne w Brzeźniku

Dzień Mamy i Taty to jedne z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoich rodziców.

26 maja w przedszkolu w Brzeźniku, w grupie „Biedroneczki” odbyły się uroczystości z okazji pięknego święta. Dzieci w pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny –  wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom, uściskom i łzom wzruszenia nie było końca.

Monika Konieczna

Przedszkolaki, występ
Dziewczynka w białej sukience razem z rodzicami
Obrazek, dekoracja
Dzieci w sali przedszkolnej podczas występu
Dekoracja z okazji Dnia Mamy
Dziewczynka stoi na tle dekoracji
Dziewczynka z mamą

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bożejowicach

31 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty pod hasłem „Dzień rodziny”.

Uczniowie klasy I, II i III rozpoczęli świętowanie od zaprezentowania części artystycznej w klasach. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki a następnie złożyli swoim rodzicom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli upominki.

Po części artystycznej dzieci i ich rodzice przeszli do drugiej części imprezy, która  odbyła się na świeżym powietrzu, gdzie czekały na wszystkich konkursy, zabawy i tańce. Zabawę rozpoczęliśmy się od wspólnej rozgrzewki przy muzyce, a następnie rodzice z dziećmi rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Były to: rzut do celu, wyścig w workach, wyścig z jajkiem, przeciąganie liny, bieg  na stopach, strzał do bramki. Największe emocje wzbudziła popularna gra zespołowa „Zbijak”.

Na koniec wspólnie zatańczyliśmy ,,Belgijkę”. Wysiłku i radości było bardzo dużo, a cała uroczystość upłynęła w niezwykle rodzinnej atmosferze.

Aleksandra Frątczak

Dzieci na boisku szkolnym
Dzieci na boisku szkolnym
Dzieci na boisku szkolnym
Dzieci na boisku szkolnym
Dzieci na boisku szkolnym

Content retrieved from: https://gminaboleslawiec.pl/4726/dzien-mamy-i-taty.html.

Post Author: admin