Dzień Dziecka w Kruszynie

Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dziecka i każdy o tym wie. Wiele takich uśmiechów można było podziwiać w tym niezwykłym dniu. Rozpoczął się czerwiec, a wraz z nim dziecięce święto. Wesoło było tego dnia w Kruszynie, a na boiskach sportowych muzyka przeplatała się z gwarem dziecięcych głosów.

Rada Rodziców, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie wspólnie zorganizowali dzieciom ich dzień. Na boisku trawiastym czekały już na nich „dmuchańce”, na których z przyjemnością skakali tak najmłodsi jak i starsze dzieci. Na boiskach sztucznych dzieci miały okazję spędzić czas na przygotowanych ciekawie torach przeszkód. Nie zabrakło też rywalizacji podczas meczy piłki siatkowej i piłki nożnej.

Po mocno energetycznych zabawach wszystkie dzieci mogły skorzystać z darmowych: popcornu, ciastek, cukierków i soczków. W oczekiwaniu na „dmuchańce” miały możliwość spróbować swoich sił w robieniu baniek mydlanych, budowaniu z długich klocków czy zabaw z kolorową chustą. Zatańczono wspólnie także znany wszystkim taniec „Belgijkę”, a przodowały w tym starsze dzieci. Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy specjalnymi farbkami.

Wesoła muzyka, słoneczna pogoda i równie radosne dzieci – to wszystko sprawiło, że Dzień Dziecka był udany. Dzieciom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję, że spotkamy się w następnym roku z takiej samej okazji.

Beata Widera

Młodzież gra w siatkówkę na sali gimnastycznej
Dzieci na boisku bawią się chustą animacyjną
Kobieta maluje twarz dziecku kolorowymi farbkami
Dzieci puszczają bańki mydlane
Dzieci bawią się na dmuchańcach
Dzieci siedzą po turecku na boisku
Dzieci czekają na wejście na dmuchańca
Dzieci rywalizują w biegu przez płotki
Galeria Dzień Dziecka w Kruszynie
Dzieci budują z klocków konstrukcyjnych
Boisko szkolne wypełnione dziećmi
Dzieci siedzą na dmuchańcu
Dzieci jedzą popcorn
Chłopcy grają w piłkę nożną

Content retrieved from: https://gminaboleslawiec.pl/4727/dzien-dziecka-w-kruszynie.html.

Post Author: admin