Trzeźwy poranek – wzmożone kontrole stanu trzeźwości. Policjanci zatrzymali trzech kierowców

Bolesławiecka drogówka, w ramach wojewódzkich działań pn. „Trzeźwy poranek”, przeprowadziła wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców na DK 18. Trzech kierujących miało w organizmie alkohol. Jeden z nich przewoził lawetą nowe samochody.

W poniedziałek, w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bolesławieckiej jednostki Policji w ramach akcji pn. „Trzeźwy poranek” przeprowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości na drodze krajowej numer 18.

W trzech przypadkach wynik był pozytywny. Dwóch nietrzeźwych to kierowcy samochodów ciężarowych. 56-letni mieszkaniec powiatu legnickiego kierował mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Jako drugi zatrzymany został mieszkaniec województwa śląskiego, który ciężarówką z lawetą przewoził nowe samochody. Badanie stanu trzeźwości 48-latka wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto drogówka zatrzymała kierowcę busa, który jechał do pracy. 35-latek z województwa lubuskiego kierował po użyciu alkoholu, miał 0,3 promila.Jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe. Bolesławieccy policjanci przypominają o bezwzględnym zakazie siadania za kierownicę po alkoholu.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska

Komenda Powiatowa Policji w  Bolesławcu

Content retrieved from: https://boleslawiec.policja.gov.pl/dbl/aktualnosci/bieza/64590,Trzezwy-poranek-wzmozone-kontrole-stanu-trzezwosci-Policjanci-zatrzymali-trzech-.html.

Post Author: admin