Jak uregulować opłacę celną?

Uiszczenie opłaty celnej ułatwiają firmy transportowe obsługujące przewóz zamówionych towarów. Po odprawie celnej, na nasz numer telefonu lub e-mail trafi link prowadzący do strony, na której można opłacić cło wygenerowane dla naszego ładunku. Dzięki temu, opłata cła stała się dużo szybsza i wygodniejsza. W przypadku wielu zamówień warto natomiast skorzystać z usług doświadczonej agencji celnej, która oferuje kompleksową obsługę zamówień oraz wsparcie na wszystkich etapach dostawy towaru.

Co wpływa na wysokość opłaty celnej?

Nie ma jednej, stałej stawki regulującej wysokość cła. Wyróżniamy bowiem różne taryfy celne przypisane do poszczególnych grup towarów. Co więcej, cło może zostać naliczone metodą kwotową lub procentową. W tym miejscu: https://rusak.pl/taryfa-celna możesz dowiedzieć się więcej na temat wszystkich zmiennych, które decydują o tym, jak wysoka będzie opłata celna. Nie bez znaczenia są również przepisy prawne obowiązujące w krajach, przez które przechodzić będzie nasz ładunek.

Jak załatwić formalności związane z opłatą cła?

Jak już mówiliśmy, w przypadku pojedynczych dostaw w zupełności wystarczy wsparcie oferowane przez firmy transportowe, które poinformują odbiorce o wysokości opłaty celnej, a także dostarczą link prowadzący do portalu, na którym można opłacić cło. Należy jednak pamiętać, że obowiązuje także podatek VAT oraz inne opłaty poboczne. Dlatego też, firmy regularnie zamawiające dostawy spoza UE powinny wybrać kompleksowe usługi świadczone przez agencje celne.

Post Author: admin